KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12497497

nr 1249 7497

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Blandteknik, Signerad, daterad 1905,27x42

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 22 april 2019
kl 18:03:07

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman